scorecardresearch

2016 Model Bentley Bentayga

86 izlenme
Kategori Otomobil
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
2016 Model Bentley Bentayga
Bentley, ilk SUV modeli Bentayga'nın detaylarını açıkladı.

İngiliz lüks otomobil üreticisi Bentley, marka tarihinin ilk SUV modeli Bentrayga'nın detaylarını kamuoyuyla paylaştı.

Uzun süredir adı bilinen ancak detayları konusunda bir bilgiye ulaşılamayan Bentayga ile marka yeni model stratejisinin ilk adımını da atmış oldu.

Tasarımı, mühendisliği ve üretimi İngiltere'de Crewe tesislerinde gerçekleşen Bentayga, sahip olduğu W12 motorun yüksek güç ve tork oranı nedeniyle aynı zamanda dünyanın seri üretilen en hızlı SUV modeli unvanını da almış oldu.

Dış tasarımı markanın diğer modellerinden izler taşıyan yeni SUV, geniş ön ızgarası ve tamamen led teknolojisine sahip aydınlatmasıyla öne çıkıyor.

Metal, ahşap ve deri malzemelerin kullanıldığı iç mekan tasarımıyla markaya özgü prestij hissini yansıtan aracın detaylarında özellikle işçilik konusuna özel bir önem verilmiş.

Tamamen yeni twin turbo 6.0 litre W12 motordan güç alan Bentayga, 600 HP güç ve 900 NM tork değerlerine sahip 12 silindirli bu özel motoruyla şimdiden neler yapabileceği konusunda ipuçları veriyor.

SUV sınıfındaki standartları değiştiren Bentley'in ilk SUV aracı, 0'dan 100 km/s hıza 4.1 saniyede çıkabiliyor ve en fazla 301 km/s hız yapabiliyor.

Bentley patentli Driive Dynamics Mode ve isteğe bağlı offroad donanımıyla sipariş edilebilecek araç, elektronik gece görüşü sisteminden, park asistanına kadar oldukça zengin bir donanım listesine sahip.

Bentley Bentayga, ilk olarak Frankfurt Otomobil Fuarı'nda resmi olarak tanıtılacak.
Etiketler